Bielska Majówka Modelarska

Maj to miesiąc, który w Bielsku Podlaskim nabiera niezwykłego znaczenia. To właśnie w maju odbywa się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń modelarskich w regionie – Bielska Majówka Modelarska, którą swoim patronatem objął Adam Musiuk – Podlaski Wojewódzki Konserwator Zabytków.
 
Jest to niezwykłe spotkanie pasjonatów modelarstwa z kraju i zagranicy, gdzie przestrzeń szkolna wypełnia się pasją i kreatywnością.
 
Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano 400 modeli, z których 355 wzięło udział w części konkursowej. Zostały one wystawione przez modelarzy z trzech krajów: Polski, Litwy i Szwecji.
 
Wśród nagrodzonych znalazł się Michał Błażewicz, 15-letni modelarz otrzymał nagrodę specjalną Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 
„Cieszę się, że udzielając patronatu honorowego, dołączyłem do tego święta modelarzy. Nagrodzonym gratuluję, a organizatorom dziękuję za zorganizowanie jednego z najważniejszych wydarzeń modelarskich w Polsce. Do zobaczenia za rok.” – powiedział Adam Musiuk podczas wręczania nagród.
 
Organizatorem wydarzenia byli: Pracownia Modelarska „Kartonowy Tur” oraz Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim.